Categories Lajme

“Nuk mbusheshim dot me frymë”, flasin të moshuarit në azilin e Fierit: Erdhi gjithë tymi brenda…

51 të moshuar në azilin e Fierit kanë shpëtuar shëndosh e mirë këtë të Mërkurë, pas rënies së zjarrit në godinë. 16 prej tyre raportohet se janë dërguar në spital pasi nuk janë ndjerë mirë prej tymit, megjithatë situate është neutralizuar. Gazetarja e Klan News Anila Sefa ka siguruar intervista me dy nga të moshuarit atje, të cilët shpjegojnë se si ndodhi incidenti.

Njëri prej tyre shprehet se një panel elektrik bëri masë, duke theksuar se të gjithë u panikosën momentin e parë.

“Shumë keq, ishim të gjithë brenda. Shyqyr që nuk ra natën! Një panel elektrik bëri masë, shkëndijë dhe u ndezën ca materiale atje mbrapa dhe ka ardhur i gjithë tymi brenda. U bllokuan komplet. Erdhi policia e i nxorrën, dolëm të gjithë jashtë dhe jemi shëndosh e mirë. Asnjë nuk është prekur as sa maja e thoit, kemi shpëtuar shyqyr Zotit. U frikësuan se të frikëson më shumë ajo e bërtitura, gratë andej e burrat këtej.”

Ndërsa një e moshuar tjetër thotë se kjo është hera e parë që ndodh një incident i tillë në shtëpinë e të moshuarve në Fier.

“E pashë tymin, thashë mos është tym i lehtë se gjithmonë bie ajo për një incident të vogël. Bie sirena dhe kur e pashë se po trashej i thashë Ferides, shoqes së dhomës çohu se po mbushet shtëpia me tym. Ikëm avash avash poshtë tek shkallët. Nuk mbusheshim dot me frymë, flaka sa vinte e më lart. Pastaj erdhën e kontribuan të gjithë, u trembëm se s’kishte ndodhur ky incident ndonjëherë. Si këtë radhë s’ka bërë vaki, kam bërë 6 vjet. Shkëndijat elektrike ça s’mund të japin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

E rëndë/ “Nuk ndihem mirë”, shqiptari ndërron jetë në farmaci

“Nuk ndihem mirë”. Fill pasi tha shqetësimin e tij, kolegu e çoi drejt farmacisë më…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nga pritja te konferenca Rama-Zelensky, detaje nga Samiti për Ukrainën, që mbahet të mërkurën

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky pritet të mbërrijë mbrëmjen e sotme në Shqipëri, në kuadër…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Samiti për Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor, “blindohet” Tirana, bllokohen disa akse rrugore (Njoftimi)

Në datat 28 dhe 29 shkurt, në Tiranë, do të zhvillohet Samiti për Ukrainën dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

EMRI/ Vritet shqiptari në Malin e Zi, pjesë e grupit kriminal, arrestohet autori i dyshuar

Një shtetas shqiptar, ish-pjesëtar i klanit Skaljar, Edmond Mustafa është vrarë mëngjesin e sotëm (27…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Omnitele konfirmon: One Albania ka rrjetin më cilësor në vend

Rrjeti i One Albania merr pikët maksimale për thirrjet zanore, data dhe përdorimin e aplikacioneve.…

LEXO ME SHUME