Categories Lajme

Operacioni i policisë në Romë, kapet edhe një shqiptar

Një 34-vjeçar me origjinë marokene kishte fshehur 20 kg drogë nën shtratin e tij. Zbulimi u bë nga skuadra e lëvizshme e Policisë italiane. Kontrolli u bë në një apartament në Pietralata, pas disa ditëve hetime. I arrestuari u dërgua në burgun e Regina Coeli dhe u vu në dispozicion të Prokurorit Publik të Gjykatës së Romës.

Por, gjatë operacionit blic, u arrestuan edhe tetë persona të tjerë me 25 kg hashash. Në zonën ndërmjet Borghesiana e Zagarolo, natën e të shtunës, pas disa ditëve ndjekje, policët arrestuan D.K. me origjinë shqiptare dhe C.A. një italian nga Roma.

Të dy, brenda dy apartamenteve të ndarë me njeri tjetrin, kishin fshehur rreth një kile marihuanë. Të dy në arrest shtëpie tani janë në pritje të gjykimit nga Gjykata e Tivolit.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME