Categories Lajme, Turizëm

Operatorët turistik të Vlorës, në një takim të përbashkët, ngritën shqetësimet e sektorit të lundrimit detar

Operatorët turistik të Vlorës, në një takim të përbashkët ngritën përballë institucioneve shqetësimet e sektorit të lundrimit detar. Prioritet i biznesit mbetet lufta ndaj informalitetit të gomoneve dhe mjeteve lundruese që nuk paguajnë detyrimet. Përcaktimi i korridoreve ujore, në plazhe për jetski dhe mjete te vogla lundruese.etj .

Kreu i operatorëve turistik të jugut, Vasil Bedinaj parashtroi shqetësimet duke e vënë theksin te informaliteti, gati 80 % i subjekteve që operojnë. Sipas prefektit të Qarkut, rakordimi në nisje të sezonit ndihmon në ezaurimin e problematikave me ndihmën e bashkëpunimit mes palëve.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME