Categories Lajme

Organizata ndërkombëtare e trafikut të lëndëve narkotike, kush janë shqiptarët e kapur

Dy shqiptarë, 22 dhe 26 vjeç, ranë në pranga e policisë italiane ditën e djeshme në operacionin ndaj organizatës ndërkombëtare të trafikut të drogës, që funksiononte në Spanjë, Austri dhe Itali.

Leonardo Staka, 26 vjeç dhe Harient Helmi 22 vjeç, ishin në mes të 20 të arrestuarve në Venecia.

Pas arrestimit të tyre, autoritetet kanë nisur menjëherë veprimtarinë për konfiskimin e disa pasurive të paluajtshme, të cilat përllogariten në vlerën e 1 milion eurove. Hetimet për këtë grup kishin nisur një vit më parë dhe aktorët kishin role të qarta në grup, që nga ndarja e zonave deri tek arritja tek klienti.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Drejtoria e Përgjithshëm e Veterinarisë dhe Mbrojtjes së Bimëve mes drejtuesve të katër Drejtorive Rajonale dhe specialistëve të saj. Mblidhen ne qytetin e Vlorës

Kush janë problematikat që hasim çdo ditë në terren dhe zgjidhja e tyre”, ishte tema…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Fundjavë e bukur për plazh\ Ja si do jenë temperaturat për ditën e sotme!

Si pasojë e kalimit të një sistemi frontal i pasur me lagështirë do të kushtëzojë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shpërndante kοkainë, arrestohet polici në Fier

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore njoftoi se në kuadër të hetimit proaktiv me metoda speciale, finalizoi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet i dashuri i polices që u vetëvra

Policia e Tiranës arrestoi të dashurin e polices Aldorjana Loshi, 21 vjeçe që u vetëvra…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Port, Durrës/Finalizohet operacioni policor i koduar “Pakot”, Vihen në pranga pronari i furgonit dhe drejtuesi i fugonit

Port, Durrës/Finalizohet operacioni policor i koduar “Pakot”, i zhvilluar nga Policia Kufitare e portit të…

LEXO ME SHUME