Categories Lajme

OSHEE punime në nënstacionin e Vorës, kufizohet energjia

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE), për shkak të punimeve për përmirësimin e rrjetit të energjisë elektrike, është duke kryer një sërë remontesh dhe punimesh në disa nënstacione në të gjithë vendin.

Kësaj here OSHEE është duke kryer punime në nënstacionin e Vorës, qarku Tiranë, duke kufizuar energjinë elektrike për këto zona: Fushë-Prezë pjesërisht dhe zona e Rinasit pjesërisht.

Kufizimi i energjisë elektrike do të fillojë ditën e nesërme në datën 8 nëntor dhe do të stakohet energjia elektrike gjatë intervalit kohor 09:00-14:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Përmbyset mjeti në autostradën Levan-Fier, detajet e para

Një aksident është shënuar pak minuta më parë në autostradën Levan-Fier, në afërsi të Spitalit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjergj Luca denoncon “Vodafone”: Më faturuan 1400 euro për 7 minuta “Roaming”

Kompania më e shtrenjtë telefonike “Vodafone Albania” është kthyer në problemin e përditshëm të qytetarëve…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME