Categories Lajme

Pas urdhër-arrestit, Putin viziton Ukrainën! Udhëton me helikopter drejt Mariupolit

Media shtetërore e Rusisë ka raportuar se Presidenti Vladimir Putin zhvilloi një vizitë surprizë në qytetin e Mariupolit në Ukrainë. Ky qytet është i pushtuar nga forcat ruse.

Një video ka qarkulluar në rrjet ku shihet Putin i cili udhëton me makinë gjatë natës në rrugët e Mariupolit.

Sipas medias shtetërore ruse TASS, Putin udhëtoi drejt Mariupolit me helikopter dhe u takua me disa qytetarë vendas.

Kjo është vizita e parë e Presidentit Putin në Ukrainë që prej nisjes së luftës. Qyteti i Mariupolit prej 10 muajsh është nën pushtimin e Rusisë. Mariupoli ka qenë një prej fushëbetejat më të përgjakshme.

Vizita e Putinit vjen disa ditë pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshoi një urdhër-arresti ndaj Presidentit Putin. Kremlini reagoi ashpër duke e konsideruar një vendim të paprecedent. Madje, Kremlini shtoi se Rusia nuk e njeh juridiksionin e kësaj gjykate, duke e bërë nul vendimin e saj.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME