Categories Lajme

Përdhunuan 19-vjeçaren në Palermo, reagimi i Ermal Metës ngjall polemika: Uroj që secili prej qenve të përfundojë në burg, nën 100 ujqër

Këngëtari Ermal Meta ka ngjallur polemika me reagimin e bërë pas ngjarjes tronditëse në Palermo, ku 7 djem përdhunuan në grup një vajzë 19-vjeçare.

Përmes një mesazhi në Twitter, Meta iu drejtua agresorëve me një gjuhë të ashpër, duke u uruar të njëjtin fat në qelitë e vuajtjes së dënimit.

Atje në burg, nëse shkoni ndonjëherë atje, uroj që secili prej jush qentë të përfundojë nën 100 ujqër që të kuptoni se çfarë është përdhunimi”- shkruan Meta.

Mesazhi i ashpër është një ndër reagimet më të fundit prej këngëtarit Ermal Meta në Twitter për historinë e përdhunimit në grup të ndodhur në Palermo. Çka vjen në referencë të qartë për mesazhet e shkëmbyera nga të dyshuarit pas abuzimit, ku thuhej “ishim njëqind qen mbi një mace”.

Abuzimi i të resë daton në 7 korrikun e kaluar, ndërkaq hetimet nisën pas denoncimit të viktimës.

Guvernatori Schifani kërkoj dënim maksimal për agresorët duke theksuar se: “Përgjegjësit duhet të paguajnë. Dënimi duhet të kryhet pa zbritje. Qarku është i gatshëm të bëjë padi civile”.

Në foto: Të rinjtë që përdhunuan 19-vjeçaren në Palermo

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME