Categories Lajme

Pikturoi flamurin gjigant kuqezi mbi dëborë në Martanesh, autori: Plani ishte për në Kukës

Duli Kasmi një nga realizuesit e flamurit Kuq e Zi në borë foli për realizimin e veprës së veçantë dhe vështirësitë që hasën. Ai theksoi se donin të realizonin diçka të veçantë për festën por nuk e dinin konkretisht se çfarë. Më pas flamurin donin ta realizonin në një livadh pa parashikuar se do binte dhe borë, gjë që e bëri dhe më të bukur.

Ai tha për Euronews se flamuri është realizuar në zonën e Krastës në Martanesh pasi plani për në Kukës dështoi.

“Ideja ishte që të bënim diçka për festën e 28 nëntorit po nuk e kishim menduat për si do e bënim. Nuk e kishim menduar as në dëborë flamurin. Ishte një sfidë për ne sepse bora e thith ngjyrën. Ne mundohemi ta sjellim festën te shqiptarët në forma nga më të ndryshme. Ne jemi gjithë kohës duke krijuar kontent për të promovuar Shqipërinë. Kishim ndihmën e piktorit Arian Sufa. Ai na ka ndihmuar shumë Arian Sufa. Donim ta realizonim në Kukës por u kthyem sepse ishin bllokuar rrugët. Më pas ikëm në Martanesh, në afërsi të Krastës”, -tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

E rëndë/ “Nuk ndihem mirë”, shqiptari ndërron jetë në farmaci

“Nuk ndihem mirë”. Fill pasi tha shqetësimin e tij, kolegu e çoi drejt farmacisë më…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nga pritja te konferenca Rama-Zelensky, detaje nga Samiti për Ukrainën, që mbahet të mërkurën

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky pritet të mbërrijë mbrëmjen e sotme në Shqipëri, në kuadër…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Samiti për Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor, “blindohet” Tirana, bllokohen disa akse rrugore (Njoftimi)

Në datat 28 dhe 29 shkurt, në Tiranë, do të zhvillohet Samiti për Ukrainën dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

EMRI/ Vritet shqiptari në Malin e Zi, pjesë e grupit kriminal, arrestohet autori i dyshuar

Një shtetas shqiptar, ish-pjesëtar i klanit Skaljar, Edmond Mustafa është vrarë mëngjesin e sotëm (27…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Omnitele konfirmon: One Albania ka rrjetin më cilësor në vend

Rrjeti i One Albania merr pikët maksimale për thirrjet zanore, data dhe përdorimin e aplikacioneve.…

LEXO ME SHUME