Categories Lajme

Plagosi me armë 2 persona, kush është personazhi i Tik Tok që u shpall në kërkim

Një konflikt i nisur në Tik Tok, përfundoi me nxjerrje armësh mes tërinjve në Durrës. Rreth orës 01:15 minuta të mëngjesit 4 të rinj u konlfliktuan në lagjen numër 10 të qytetit të Durrësit, konflikti agravoidhe dy të rinj mbetën të plagosur.

Paraprakisht dyshohet se të rinjtë janë plagosur nga një plumb rikoshet që është qëlluar mbi automjetin e tyre nga personi me të cilin kishin shkuar të sqaroheshin pas një sherri në Tik-Tok.

Policia ka shpallur në kërkim Klajdi Mancakun, 25-vjeç pasi dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të Mario Vrionit me të cilin kishte debatuar online dhe në telefon e më pas kishin lënë takim që “të sqaroheshin”.

Policia ka ngritur pika kontrolli në akset rrugore dhe po ushtrohen kontrolle në banesa e ambiente ku dyshohet se mund të fshihet 25-vjeçari.

Gjithashtu janë njoftuar pikat e kalimit kufitar, për të mos lejuar largimin e tij jashtë vendit.

Burime policore bëjnë të ditur se dy të rinjtë e përfshirë në konflikt njihen si problematikë.

Nga të shtënat mbeti i plagosur kushëriri i Marios i identifikuar nga policia si Jurgen Vrioni dhe shoku i tyre Arben Haxhiu.

Pas ndihmës mjekësore Jurgen Vrioni ka dalë nga spitali, ndërsa Arben Haxhiu vijon të jetë në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Ngjarja u regjistrua në lagjen 10 të Durrësit, pas mesnate.

Nga hetimet e para rezulton se autori i dyshuar, rreth orës 22.30, të mbrëmjes së djeshme ka debatuar në telefon me Mario Vrionin dhe i ka lënë takim për t’u sqaruar në afërsi të shtëpisë së Vrionit.

Duke ndjerë rrezikun, Mario ka marrë kushëririn e tij, Jurgenin dhe shokun e tyre të përbashkët Arben Haxhiun për t’u ballafaqur me Mansakun.

Kur ka shkuar në vendin ku e kishin lënë takimin, sipas deklaratës së tyre, Mansaku, që njihet dhe si shok i reperit Klevio, sapo i ka parë që janë afruar, ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të makinës së Mario Vrionit, dhe është larguar menjëherë.

Dyshohet se dy të rinjtë u plagosën lehtë nga një plumb rikoshet.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

46-vjeçari gjendet i pajetë nga familjarët para banesës së tij, ja çfarë dyshohet

Një 46-vjeçar është gjendur i pajetë nga familjarët para banesës së tij në fshatin Selcë e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atentati ndaj ish-prokurorit Arjan Ndoja, SPAK mbyll hetimet për gjashtë të pandehurit, dërgon për gjykim dosjen

SPAK ka përfunduar hetimet për atentatin ndaj ish-prokurorit Arjan Ndoja, ku vdiq shoferi i tij…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do të blihet me 92.1 lekë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Video- Vlorë/ Vihet në pranga 39-vjeçari, goditet një tjetër rast i mbajtjes së armëve, pa leje

Vlorë/Në zbatim të masave të planit operacional “Sundimi i ligjit”, goditet një tjetër rast i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Drejtonte makinën në efektin e drogës/ Humb drejtimin e mjetit dhe përfundon në një banesë private, arrestohet shoferi

Një aksident ka ndodhur në Tiranë, ku një shofer i cili drejtonte mjetin nën efektin e…

LEXO ME SHUME