Categories Lajme

Politika nderon kujtimin dhe sakrificat e Dëshmorëve të Atdheut

Me rastin e 74-vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë, Presidenti Ilir Meta dhe Kryeministri Edi Rama zhvilluan homazhe sot në Varrezat e Dëshmorëve të Atdheut.

Kreu i Shtetit Ilir Meta dhe Kryeministri Rama nderuan dhe u përulën me respekt para kujtimit, sakrificave dhe lavdisë së heroizmit të tyre, duke vendosur kurora me lule te Monumenti i “Nënës Shqipëri”.

Në këtë aktivitet të pranishëm ishin edhe kryeparlamentari Gramoz Ruçi, ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka dhe kryebashkiaku Erion Veliaj.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME