Categories Lajme

“Protestuesja shtatzënë humb fëmijën, burri i saj në burg”

Banorët e Astirit u përplasën ditën e djeshme me policinë jashtë sallës së Parlamentit, brenda të cilit po zhvillohej seanca për projektbuxhetin e vitit 2019.

Protestuesit hodhën drejt policisë, shashka dhe mjete të ndryshme piroteknike, duke plagosur 12 prej tyre.

Ndërkohë policia u kundërpërgjigj duke arrestuar 11 persona, në mesin e tyre edhe një grua shtatzënë.

Nisur nga dëshmitë e banorëve, Erjona Dozhani, 5 muajshe shtatzënë, ka dështuar fëmijën që kishte në bark, për shkak të dhunës së ushtruar nga policia.

Aktualisht ajo ndodhet në spital, ndërsa bashkëshorti i saj është arrestuar.

Denoncimin e ka bërë sot deputetja e PD-së, Albana Vokshi, e cila në një postim në faqen e saj në Facebook, shkruan se nëna që e pësoi kaq keq nga dhuna e policisë quhet Erjona Dozhani.

POSTIMI I VOKSHIT:

“Ndërsa e gjithë bota prej 25 shtatorit është aktivizuar kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave, policia e shtetit në Shqipëri dhunon nënën shtatzënë. Erjona Dozhani humbi fëmijën në muajin e 5-të, pas dhunimit nga policia, të cilët i arrestuan një ditë më parë edhe bashkëshortin, gjatë protestës para Parlamentit, për mbrojtjen e shtëpive, “të kryqëzuara” për shembje, për llogari të një vjedhje kryeministrore, miliona euro!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME