Categories Lajme

Publikohen fotot nga arratia e Nikolla Gruevskit

Lajmi i arratisjes së ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski bëri mjaft bujë. Teksa sistemi TIMS konfirmoi udhëtimin e tij përmes doganës së Hanit të Hotit drejt Malit të Zi, në shumë portale janë përhapur edhe fotot e këtij udhëtimi arratie.

Kanë qenë pikërisht mediat e shtetit fqinj të Mali të Zi, ato që kanë publikuar pamjet e para të arratisjes së ish-kryeministrit maqedonas, Nikolla Gruevski.

Më 11 Nëntor ai kaloi nga Shqipëria drejt Malit të Zi me makinë diplomatike të ambasadës së Hungarisë në Tiranë. Në të njëjtën ditë, Gruevski udhëtoi drejt Serbisë, e prej këtej hyri në Hungari ku kërkoi azil politik.

.

 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME