Categories Sport

Rama bën gjestin fantastik me Luiza Gegën, momenti kur i puth duart atletes kampione…

Atletja kampione e Europës, Luiza Gega është pritur sot në një ceremoni zyrtare të organizuar në ambientet e Kryeministrisë.
Atletja mbërriti në kryeministri me një makinë “Cadillac” të kuq, e shoqëruar nga dhjetra qytetarë. Aty e priti kryeministri Edi Rama i cili bëri një gjest fantastik pasi i puthi duart atletes shqiptare. Gega është pritur më pas në ambientet e brendshme të Kryeministrisë ku janë të pranishëm ministra dhe sportistë të njohur.
Luiza Gega fitoi medaljen e artë në garën 3000 metra pa pengesa duke u shpallur kampione e Europës.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME