Categories Lajme

Rehabilitimi i burimit dhe sheshit Fterrë

Nga Jorgo Goro

Fterra ka vetëm pak vite që i është bashkuar Bashkia Himarë, një Qendër e Banuar pjesë e Njësisë Administrative Lukovë.

Gjatë takimeve të ndryshme që zhvilloj me banorët e këtij fshati, trajtohen problematika të ndryshme të cilat disa prej tyre u kemi dhënë zgjidhje, kryesisht ato që kanë të bëjnë ato më jetiket dhe më të domosdoshmet.

Investimi i Qeverisë Shqiptare në ndërtimin e Rrugës së Lumit të Vlorës solli një tjetër vizion zhvillimi për Fterrën, ku fillimisht jemi fokusuar tek imazhi i parë që do duhet të japë ky fshat për vizitorët e ndryshëm kryesisht ata të huaj.

Duke falenderuar çdo banor të Fterrës që banon aktualisht në këtë fshat shumë të veçantë për mua, dhe ata që jetojnë jashtë shtetit apo në qytete të ndryshme në Shqipëri, Ju garantoj se puna jonë për transformimin e çdo Qendre Urbane të Bashkisë Himarë ka në fokus njerëzit të cilët kërkojnë zgjidhje të problematikave të ndryshme.

#ritminukndalet #punëpërhimarëntonë #himaranesër

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME