Categories Lajme

Reshje shiu dhe stuhi në jug, dëborë në verilindje. Bien temperaturat

Një zonë e zgjeruar me presion të ulët atmosferike po ndikon pellgun e Mesdheut duke sjellë reshje shiu dhe stuhi në brigjet e territorit të Shqipërisë.

E Diel, 11 Shkurt 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me reshje shiu dhe stuhi fillimisht në veriperëndim, pasdite reshjet do të intensifikohen në jug, reshje bore në verilindje. Era do të fryjë me drejtim juglindje (SE) me shpejtësi 20-30 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6-8 me lartësi vale 1,5-2,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore     4/13°C

– Zonat e ulëta       8/19°C

– Zonat bregdetare 10/20°C

Kosovë

Kosova për dt. 11 Shkurt 2024 do të ketë vranësira të dendura dhe reshje shiu. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 6°C –8°C në mëngjes deri në  10°C – 13°C gradë Celsius në mesditë.

E Hënë, 12 Shkurt 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu me intesitet mesatar, reshje bore në verilindje. Era do të fryjë me drejtim jugperëndim (SW) me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5-6 me lartësi vale 1,0-2,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore     4/10°C

– Zonat e ulëta       8/15°C

– Zonat bregdetare 11/15°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Përmbyset mjeti në autostradën Levan-Fier, detajet e para

Një aksident është shënuar pak minuta më parë në autostradën Levan-Fier, në afërsi të Spitalit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjergj Luca denoncon “Vodafone”: Më faturuan 1400 euro për 7 minuta “Roaming”

Kompania më e shtrenjtë telefonike “Vodafone Albania” është kthyer në problemin e përditshëm të qytetarëve…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME