Categories Sport

Roveshatë me Italinë dhe gol me Armeninë, klubi i Serisë A monitoron Xhuliano Skukën

Xhuliano Skuka ishte protagonist me Kombëtaren shqiptare në sfidën me Armeninë, ku shënoi golin e parë për kuqezinjtë, por gjithashtu edhe në miqësoren me Italinë, ku për shumë pak i shkoi afër një supergoli me roveshatë.

Kaq duket se i ka mjaftuar Leçes për të monitoruar sulmuesin që aktivizohet te Partizani.

Siç raporton media italiane e njohur “TuttomercatoWEB”, klubi ku aktivizohet dhe mbrojtësi i Kombëtares, dërrmaku, është vënë nën gjurmët e Skukës, për të cilin theksohet se është në ndjekje dhe nga disa klube turke.

Roveshatë me Italinë dhe gol me Armeninë, klubi i Serisë A

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Presidenti i La Ligas e bën të kryer, Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit

Për presidentin e La Ligas, Javier Tebas, kalimi i Kylian Mbappes te Real Madridi është…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

“Deja Vu”/ Roma likuidon Feyenoord pas llotarisë së penalltive

Roma ka eleminuar Feyenoord në sfidën e vlefshme për fazën e knock-out në Europa League.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Sport

Bastet sportive– Ja kush fiton vërtetë nga ligji i ri

Ligji për bastet sportive, i cili teknikisht mundet t’i rikthejë ato në treg pas më…

LEXO ME SHUME