Categories Showbiz

Rozana Radi përcjell mesazhin e rëndësishëm për çdo vajzë

Një ndër skenat më të qarkulluara në rrjetet sociale kohët e fundit është ajo e aktores Margot Robbie nga filmi “I, Tonya”. Filmi flet për një skiatore të suksesshme e cila pëson një incident pas të cilit fshihet ish-bashkëshorti i saj. E përlotur, teksa përpiqet të ruajë një imazh sikur gjithçka po shkon mirë, Margot në video duket se përfaqëson shumë vajza nëpër botë.

Sigurisht këtë video e ka shpërndarë në rrjetet sociale edhe këngëtarja Rozana Radi. Ajo gjithnjë ka qenë një manifestuese e forcës së femrës, qoftë në përditshmërinë e saj apo krijimtarinë artistike.

“Sapo e pashë këtë video më kaloi si një film gjithë jeta ime. M’u kujtuan të gjitha “fytyrat” e jetës! Në të gjitha jetët po të më kthenin përsëri do zgjidhja të isha grua. Në fund të fundit, ne dimë mirë se suksesi apo dështimi varet vetëm nga vendimet që ne marrim. Kam mësuar të mos i dëgjoj mendimet e atyre që nuk kanë përvojën e duhur, por dëgjoj vetëm ata, të cilëve u kam kërkuar një këshillë. Nuk kënaqem kurrë me pak. Nuk kam frikë që zëri im të dëgjohet. Nuk kam “nevojë”për një burrë për t’u ngjitur në karrierë. Jeta na ka mësuar të vazhdojmë përpara dhe pse ka qenë e vështirë. Mos ja lejoni kurrë vetes të jeni një opsion i një burri.Dhe mos lejoni plagët që keni marrë në jetë t’ju transformojnë në dikë që nuk jeni.”- ka shkruar ajo përkrahë videos.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

Katy Perry: U shfaq në finalen e American Idol me një fustan që kishte mbi të fytyrat e 168 konkurrenteve

Katy Perry u shfaq në finalen e “American Idol” me një fustan që i bën…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Zgjidhen 5 finalistët e BBV3. Ata përfitojnë secili 10 mijë euro

Brother Albania VIP 3 do të ketë 5 finalistë ndërkohë që nga fundi i prime…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Amos Zaharia flet për divorcin e motrës së tij nga Princi Leka

Aktori i njohur Amos Zaharia ka folur për herë të parë në lidhje me divorcin…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ikën Buçko, vjen Robert Aliaj, sfidë e fortë mes Florjan Agalliut dhe Valer Kolnikajt pas televotimit

Robert Aliaj Dragot është fermeri më i ri V.I.P. që i bashkohet eksperimentit social, unik…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ja kë sheh fitues ish-banorja, një rrëfim i sinqertë nga Rike Roçi: Në Itali jam bullizuar…

E ftuar sot në Top Albania Radio, Rike Roçi ka komentuar rrugëtimin në “BBV3”, ka…

LEXO ME SHUME