Categories Teknologji

Samsung paralajmëron revolucion me Inteligjencën Artificiale në Galaxy S24

Inteligjenca artificiale është padyshim kryefjala e vitit dhe Samsung ka vendosur ta hap “epokën e re të Galaxy AI”. Veçoria e parë që do të ofroj gjiganti korean është AI Live Translate Call.

Samsung ka njoftuar se së shpejti përdoruesit e telefonave të gjeneratës së fundit që do të kenë edhe Inteligjencën Artificiale do të kenë mundësi të përkthejnë zërin dhe tekstin që shfaqet në kohë reale derisa jeni duke biseduar me një përson, shkruan GSM Arena, raporton shqip.com. Kjo formë është sikur përkthyesi gjatë një fjalimi ose takimi mes dy palëve.

Samsung thotë se thirrjen e dikujt që flet një gjuhë tjetër e përkthen në gjuhën tuaj sapo të aktivizoni titrat. Kjo veçori pritet të lansohet në gjeneratën e ardhshme, atë të Galaxy S24, që pritet të zbulohet më 17 janar.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Teknologji

Elon Musk e konfirmon: “Starlink” mbërrin në Shqipëri

Shërbimi i internetit satelitor “Starlink” është bërë aktiv dhe funksional në të gjithë territorin e…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Facebook bie sërish!

Miliona përdorues të rrjeteve sociale META kanë raportuar probleme sot. Përdoruesit e patën të pamundur…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Shkel rregullat e transmetimit, Apple gjobitet 1.8 miliardë euro nga BE

Apple është gjobitur me 1.8 miliardë euro nga BE për shkeljen e ligjeve të konkurrencës…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Apple braktis planin e prodhimit të makinave elektrike

Apple ka anuluar planet për ndërtimin e makinave elektrike, rreth një dekadë pas spekulimeve që…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Harrojini ‘screenshot’, WhatsApp merr masa të tjera privatësie, ja çfarë duhet të dini

WhatsApp ka marrë një tjetër masë për privatësinë. Së shpejti do të jetë e pamundur…

LEXO ME SHUME