Categories Sport

Shkelm në fytyrë kundërshtarit, Donnarumma lë PSG-në me 10 lojtarë (VIDEO)

Le Havre-Paris Saint-Germain janë duke u përballur në kuadër të javës së 14-të të Ligue 1.

Gjatë një sulmi nga ana e vendasve, me në krye Casimir, Donnarumma doli nga porta dhe në tentativë për të ndalur sulmuesin e Le Havre, shkaktoi faull duke i shkuar me këmbë në fytyrë.

Pas këtij momenti arbitri ndëshkoi menjëherë me karton të kuq portierin e PSG-s, duke detyruar trajnerin Luis Enrique që të bënte një zëvendësim të detyruar, duke nxjerrë Barcola dhe duke aktivizuar Tenas në portë./Supersport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Presidenti i La Ligas e bën të kryer, Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit

Për presidentin e La Ligas, Javier Tebas, kalimi i Kylian Mbappes te Real Madridi është…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

“Deja Vu”/ Roma likuidon Feyenoord pas llotarisë së penalltive

Roma ka eleminuar Feyenoord në sfidën e vlefshme për fazën e knock-out në Europa League.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Sport

Bastet sportive– Ja kush fiton vërtetë nga ligji i ri

Ligji për bastet sportive, i cili teknikisht mundet t’i rikthejë ato në treg pas më…

LEXO ME SHUME