Categories Lajme

Shkodër/ Regjistrohet temperatura -22 gradë Celsius në Qafën e Thores

Në Qafën e Thores në Shkodër është shënuar temperatura rekord në vendin tonë, minus 22 gradë.

Kjo gjë ka sjellë akull dhe ngrica në rrugën drejt pikës turistike të Thethit. E njëjta situatë është edhe në Kelmend të Malësisë së Madhe, ku temperaturat në Vermosh shënuan -16 gradë. Rrugët janë të hapura, por këshillohet kujdes nga ngricat.

Ndërkohë, në Pukë termometri nën zero, ka sjellë ngrirjen e liqenit në qytet. Prej një jave, Shqipëria është nën pushtetin e një moti të ashpër, me temperatura të ulëta, erë të fortë dhe ngrica.

Përmirësimi i motit pritet pas fundjavës. Nuk kanë munguar reshjet e dëborës dhe as bllokimet e rrugëve për shkak të motit të keq.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME