Categories Lajme

Shkuan me vizë turistike, arrestohen dy shqiptarët në Itali, iu gjenden doza me kokainë dhe euro në banesë

Dy shtetas shqiptarë që kishin shkuar me vizië turistike në Itali, janë arrestuar nga nga karabinierët e Ricciones, pasi akuzohen  për trafik droge.

Sipas medieve italiane, arrestimi i tyre u bë bë pas denoncimit të qytetarëve, të cilët ishin të alarmuar nga sjellja e çuditshme e të dy shqiptarëve dhe turet e vazhdueshme të tyre.

Hetuesit filluan të vëzhgonin të dyshuarit dhe rindërtuan skemën e tyre të trafikut të drogës.  Pas kontrollit të ushtruar në shtëpinë e tyre, Policia gjeti dhe sekuestroi doza kokainë dhe një shumë lekësh prej 2 mijë eurosh, që besohet vinin nga aktiviteti kriminal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Izoloi gruan në banesë me kamera sigurie, Gjykata e Apelit merr vendimin për 34-vjeçarin

Gjykata e Apelit të Tiranës ka refuzuar kërkesën për liri të 34-vjeçarit Asqeri M. i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjendet pa jetë në shtëpi 54 vjeçari në Lezhë

Një burrë 54 vjeç u gjet pa jetë sot në shtëpinë e tij. Ngjarja ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atë që ka për detyrë ta bëjë shteti, banorët e Vranishtit e bëjnë me lekët e tyre

Ndërsa të gjithë fshatrat vuajnë shpopullimin dhe i janë dorëzuar këtij fati, krejt e kundërta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sëmundjet tumorale po shtohen me shpejtësi, mjekët thirrje për rivendosjen e ligjit antiduhan

Sëmundjet tumorale po prekin gjithnjë e më shumë njerëz dhe për fat të keq dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ekzekutori ishte djali! Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit: E gjithë familja e përfshirë…

Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit Pëllumb Meta. Duket se ekzekutori i babait nuk…

LEXO ME SHUME