Showbiz

Nuk është biznesmeni Syla! Fjolla Morina nxjerr foton, zbulon burrin që e nxori nga bùrgu

Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina është liruar nga paraburgimi më datën 15 shtator. Ajo u arrestua në Prishtinë me 19 korrik duke u akuzuar për trafikim të armëve dhe municionit në Shqipëri.

Ndërkohë, gjykata ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë për ekstradimin e saj në Shqipëri dhe këngëtares i është ndërprerë masa e paraburgimit.

Lidhur me këtë, këngëtarja sot bëri një reagim përmes një Instastory duke pozuar krahë avokatit të saj Fanol Krasniqi. “Faleminderit shteti im! Faleminderit Avokat: Fanol Krasniqi”, ka shkruar Fjolla, ku e buzëqeshur në një lokal.

Këngëtarja u shpall në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli dhe arrestimi i parë i saj u bë në shtator të vitit të shkuar, në pikën e kalimit kufitar Morinë. Fjollës iu gjet një armë zjarri pistoletë tip “Zoraki” me 23 fishekë.

Pas arrestimit në Morinë ajo doli nga qelia, pasi gjykata e Kukësit vendosi për të masën “arrest shtëpie”. Mirëpo, pas disa javësh këngëtarja u arratis dhe organizoi ceremoninë e martesës me partnerin e saj Fisnik Syla në Maldive.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: