Categories Showbiz

Si kanë ndryshuar numrat e ndjekësve për Luizin, Kiarën dhe Oltën! Ja shifrat në Instagram

“Big Brother” është edhe një mundësi e mirë biznesi për të gjithë ata që kanë një “Instagram”. “Top Albania Radio” rendit çdo fundjavë sesi kanë ndryshuar shifrat e ndjekësve në “Instagram”-in e personazheve. Por cilët janë personazhet që kanë spikatur në “Instagram” apo në media këtë javë?

Me disa ndryshime të vogla nga java e kaluar, këta janë të famshmit e huaj dhe ata shqiptarë që kanë fituar më shumë ndjekës gjatë kësaj jave… 10. Krist Dragoti ka arritur të grumbullojë 600 ndjekës në llogarinë e tij personale në “Instagram”.

Pirro Beati, banori më i ri në shtëpinë e “BBV”, ka fituar 600 ndjekës gjatë javës së tij të parë.

Këngëtarja Valbona Mema ka rrëmbyer zemrat e të gjithëve me hyrjen e saj në shtëpinë më të famshme në Shqipëri dhe këtë javë nga 42.6 mijë ka shkuar në 44.1 mijë ndjekës.

Një tjetër banore e re që iu bashkua shtëpisë këtë javë ishte edhe Ermiona Lekbello, e cila ka fituar 1900 ndjekës të rinj.

Një nga protagonistet kryesore të këtij spektakli është padyshim Olta Gixhari, e cila ka fituar 2 mijë ndjekës në “Instagram”.

Armaldo Kllogjeri, një nga protagonistët e BBV, duket se ende nuk është pozicionuar në një nga dy grupet dhe strategjia që është duke përdorur e ka trembur edhe vetë atë. Maestro ka arritur të fitojë 2100 ndjekës.

Jo vetëm që theu rekordin brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri, por Nita ka arritur të thyejë edhe një rekord botëror në “Big Brother”. Këtë javë ka fituar 3400 ndjekës.

Dea Mishel Hoxha, e cila e ka përjetuar jo shumë mirë daljen e Amosit nga shtëpia e “BBV”, ka fituar 4 mijë ndjekës.

Kiara, pas hapjes së kutinë së Pandorës dhe dasmës së realizuar, ka arritur të marrë shumë pëlqime nga publiku, duke fituar këtë javë 7 mijë ndjekës.

Luiz Ejlli është cilësuar si i preferuari i publikut këtë javë së bashku me Oltën dhe nga 460 mijë ai ka shkuar 480 mijë, duke fituar plot 20 mijë ndjekës të rinj në “Instagram”.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

Zgjidhen 5 finalistët e BBV3. Ata përfitojnë secili 10 mijë euro

Brother Albania VIP 3 do të ketë 5 finalistë ndërkohë që nga fundi i prime…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Amos Zaharia flet për divorcin e motrës së tij nga Princi Leka

Aktori i njohur Amos Zaharia ka folur për herë të parë në lidhje me divorcin…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ikën Buçko, vjen Robert Aliaj, sfidë e fortë mes Florjan Agalliut dhe Valer Kolnikajt pas televotimit

Robert Aliaj Dragot është fermeri më i ri V.I.P. që i bashkohet eksperimentit social, unik…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ja kë sheh fitues ish-banorja, një rrëfim i sinqertë nga Rike Roçi: Në Itali jam bullizuar…

E ftuar sot në Top Albania Radio, Rike Roçi ka komentuar rrugëtimin në “BBV3”, ka…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Mes aludimeve se ka pasur diçka jashtë me Romeon, Erjola habit me deklaratën për lidhjen e tij me Heidin…

Erjola Doçi pas aludimeve se ka pasur diçka jashtë me Reomeon dhe pas daljes së…

LEXO ME SHUME