Categories Sport

Silvinjo “kryqëzon gishtat”, ylli i Polonisë në garë me kohën për duelin kundër Shqipërisë

Robert Levandovski aktualisht është i dëmtuar dhe do t’i mungojë Barcelonës në “El Clasico” sot. Sulmuesi u dëmtua në sfidën ndaj Almerias pak ditë më parë duke e mbyllur ndeshjen me shqetësime muskulore.

Klubi konfirmoi se Lavandovski ishte lënë pushim për shkak të mbingarkesës muskulore dhe mediat spanjolle kanë mësuar se mungesa e tij pritet të jetë e gjatë, ndoshta rreth dy javë.

Kaq bëhet e ditur aktualisht, por nuk dihet se si do të shkojë në ditët në vijim.

Pas rreth tri javësh, Shqipëria do të përballet me Poloninë dhe mungesa e një sulmuesi kalibri si Leva, do të ishte një bonus i madh për kuqezinjtë.

Gjithsesi duhet edhe pak kohë dhe do të shihet si do të shkojë rikuperimi i 34-vjeçarit.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME