Categories Lajme

S’ka qetësi/ Pesë lëkundje tërmeti në Konispol dhe Elbasan, ja sa ishin magnitudat

Ditën e sotme janë shënuar disa lëkundje tërmeti në vendin tonë, por pa dëme.

Pak pas orës 12:00, lëkundjet e para janë shënuar në Konispol, ku sipas Institutit të Gjeoshkencave, e para ka qenë me magnitudë 2.3 ballë të shkallës rihter, e dyta ka qenë 4.4, ndërsa në orët e paradites është regjistruar edhe një lëkundje 2.4 ballë.

Ndërkohë më pas janë shënuar dy  lëkundje në qarkun e Elbasanit, me magnitudë 2.5 dhe sërish 2.4.foto galeri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Izoloi gruan në banesë me kamera sigurie, Gjykata e Apelit merr vendimin për 34-vjeçarin

Gjykata e Apelit të Tiranës ka refuzuar kërkesën për liri të 34-vjeçarit Asqeri M. i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjendet pa jetë në shtëpi 54 vjeçari në Lezhë

Një burrë 54 vjeç u gjet pa jetë sot në shtëpinë e tij. Ngjarja ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atë që ka për detyrë ta bëjë shteti, banorët e Vranishtit e bëjnë me lekët e tyre

Ndërsa të gjithë fshatrat vuajnë shpopullimin dhe i janë dorëzuar këtij fati, krejt e kundërta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sëmundjet tumorale po shtohen me shpejtësi, mjekët thirrje për rivendosjen e ligjit antiduhan

Sëmundjet tumorale po prekin gjithnjë e më shumë njerëz dhe për fat të keq dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ekzekutori ishte djali! Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit: E gjithë familja e përfshirë…

Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit Pëllumb Meta. Duket se ekzekutori i babait nuk…

LEXO ME SHUME