Categories Lajme

Skafisti nga Vlora: Në kohën e Enverit sukses ishte të kishe një femër të bukur

74-vjeçari nga Vlora, i cili e ka pasur gjithë jetën e tij të lidhur ngushtë me detin, rrëfen se krahas peshkimit, është marrë edhe me kalimin e njerëzve nga Shqipëria drejt brigjeve të Italisë.

Po teksa foli për punën e tij, për emisionin “Real People” në  Euronews Albania, ai u ndal dhe tek jeta personale.

Ai tha se kur ishte i ri ishte pashëm, ndërsa në kohën e komunizmit, sukses ishte të kishe një femër të bukur.

“Edhe në kohën e Enverit kam livadhisur. Isha i gojës dhe i pamjes. Sukses për një djalë ishte të kishe një femër të bukur. Kishte lezet. Këto që thonë se kam shumë është e rëndë. Këta vriten për një femër, ne nuk vriteshim.

Kishte konkurrencë se kush kapte më të mirën. Jeta ndonjëherë është fat. Më ka ardhur keq sepse jam tallur. U martova 34-vjeç kisha hallin se mos mbetesha i pamartuar. Kam pasur shumë dëshirë të kisha një fëmijë. Doja të bëhesha baba”-tha

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

U vra ndërsa pinte kafen në Memaliaj, vëllai i Marsel Çelës paralajmëron vetëgjyqësi: Të gjenden autorët!

Tre të vrarë dhe një i plagosur është bilanci i një atentati të ndodhur mbrëmë që…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Po lundronte me Jet Ski në liqenin e Vuat të Dejës bashkë me dy vajzat , 54-vjeçari humb kontrollin dhe përplaset me shkëmbin

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në liqenin e Vaut të Dejës, ku një 54-vjeçar…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra në Memaliaj, flasin banorët: Jemi të tronditur! Të vriten tre veta kot….!

Banorët e Memaliajt në një prononcim për mediat shprehen se janë të tronditur për atentatin…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Plagosi me thikë një grua, prangoset 33-vjeçari

Policia ka vënë në pranga një 33-vjeçar, i cili ditën e djeshme dyshohet se plagosi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Të shtëna me armë zjarri pranë një lokali në Tale të Lezhës, një i plagosur

Një person ka mbetur i plagosur në Tale të Lezhës. Sipas informacioneve paraprake dyshohet se…

LEXO ME SHUME