Categories Lajme

Skandali/ Babë e bir të palicencuar shesin barna në kioskë, brenda ambientit kryhen edhe injeksione

Emisioni Fiks Fare solli mbrëmjen e sotme një subjekt që shet barna në kundërshtim me ligjin, rolin e farmacistit e bëjnë babë e birë të cilët nuk janë të licencuar për këtë gjë.

Fiksi solli me zë dhe figurë, Menduh Feratin i cili shet antibiotikë pa recetë dhe bën injeksione në këtë ambient. Madje ai tregon se operon në të gjithë zonën dhe mund të injektoi edhe antibiotikë sipas rastit.

Emisioni Fiks Fare solli përgjigjen e institucioneve për rastin, objekti në të cilin shiteshin barnat nuk kishte asnjë shenjë dalluese se ishte farmaci. Agjencia Kombëtare e Barnave dhe Pajisjeve mjekësore i lau duart duke thënë se në inspektim në subjekt gjetën Indrit Feratin i cili nuk ka licencë dhe ndaj edhe gjobitet me 2 milionë lekë të vjetra.

Por ajo që thotë një tjetër institucion siç është Urdhëri i Farmacistit tregon qartë se ai subjekt nuk ka asnjë farmacist apo ndihmës farmacist të licensuar, po ashtu as drejtues teknik, pikë e cila është domosdoshmëri për të ushtruar aktivitetin. Por kur vjen puna për të mbyllur subjektin e paligjshëm, Urdhëri thotë se është kompetencë e Agjencisë.

Ndërkohë vetë z.Ferati i cili u xhirua nga Fiksi duke shitur barna dhe bërë injeksione tregoi se prej 4 vitesh veprojnë në kundërshtim me ligjin. Sipas tij ka patur një drejtuese teknike e cila ka humbur jetën para 4 vitesh, dhe që nga ajo kohë në subjekt shesin barna njerëz në kundërshtim me ligjin.

Z.Menduh Ferati thotë se pronar i farmacisë është djali i tij, që vazhdon studimet për farmaci.Skandali/ Babë e bir të palicencuar shesin barna në kioskë, brenda ambientit kryhen edhe injeksione

Skandali/ Babë e bir të palicencuar shesin barna në kioskë, brenda ambientit kryhen edhe injeksione Skandali/ Babë e bir të palicencuar shesin barna në kioskë, brenda ambientit kryhen edhe injeksione Skandali/ Babë e bir të palicencuar shesin barna në kioskë, brenda ambientit kryhen edhe injeksione

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME