Categories Sport

Skënderbeu-Flamurtari,kryesfida e kësaj jave në kategorinë superiore

Nje takim qe perkon edhe me rikthimin e Ilir Dajes,tashme ne stolin e Flamurtarit,per here te pare pas largimit nga skuadra korcare. Nje takim,ky rivaliteti padyshim nuk ka munguar asnjehere dhe e tille,pritet te jete edhe perballja e kesaj dite te diel.

Traineri i Flamurtrait Ilir Daja ne konferencen para ndeshjes ka vleresuar kundershtarin,Skenderbeun,ndersa ka folur edhe per rikthimin e tij ne Korce,tashme ne posti e trainerit te Flamurtrait. Daja komenton njekohesisht edh epritjen qe do te kete nga tifozey e Skenderbeut,per te cilet ka vleresim,ashtu si edhe ata ndaj vete trainerit. Por e rendesishme mbete ndeshja brenda 90 minutave.

Objektivi mbetet gjithmone maksimumi. Keshtu ka komentuar Ilir Daja,ndersa ka prekur edh etemen e mungesave,ku serish vlonjatet do te vuajne edhe kete te diel mungesat e formacionin titullar. Daja ka prekur edhe çeshtjen Kale,per brazilianin,qe pas nderprerjes se kampionatit,pra as ndeshjes me Skenderbeun,do te kete nje zgjidhje perfundimtare.

Edhe portieri Enea Kolici e ka vleresuar maksimalisht takimin,ndaj nje kundershtari mjaft cilesor. Por natyrisht objektivi i Flamurtrait mbetet maksimal ne cdo ndeshje dhe perjahstim nuk ben as ndaj Skenderbeut.

Flamurtrai do te vuaje serish mungesen e Danilo Alvesh,ndersa takimi luhet diten e diel ne oren 17.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME