Sport

Italia vlerëson Rrahmanin

Rrahmani shkëlqeu me Napolin në fundjavën që lamë pas, teksa ndali Juventusin, në ndeshjen që të kaltrit fituan me rezultatin 1-0. Ai ishte ndër më të mirët në fushë për Napolin, duke ndaluar sulme të shumta të bardhezinjve.

Për këtë, kosovari është zgjedhur në formacionin e javës në Itali nga portali i njohur “Tuttomercatoweb”.

Pas vështirësive në fazën e parë të Serisë A, ku Gattuso nuk i besoi minuta mbrojtësit, tani Rrahmani duket se po bind trajnerin me paraqitjet e tij dhe pritet të ketë më shumë minuta në dispozicion.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close