Sport

Juventus mund t’i “rrëmbejë” Milanit kapitenin e skuadrës

Nga skuadra e Juventusit janë larguar lojtarë si Merih Demiral dhe Cristian Romeo. Në Torino po i kushtojnë një vëmendje të veçantë  rindërtimit të repartit të mbrojtjes, dhe lojtari i preferuar është pikërisht në Seria A. Kapiteni i Milanit, Alessio Romagnoli, po shikohet me interes nga drejtuesit e “bardh e zinjve”, i cili nuk ka gjetur ende gjuhën e përbashkët me “kuqezinjtë” për të rinovuar kontratën. Dëshira e mbrojtësit është të vazhdojë të jetë lider i skuadrës së Milanit, por paga e lojtarit po krijon problem për rinovimin. Aktualisht Romagnoli fiton 5.5 milion euro në sezon, ku drejtuesit e Milan i ofrojnë lojtarit ulje të pagës, ndërsa nga ana tjetër vetë mbrojtësi kërkon rritje page. Një situatë që mund të shikojë Juventusin fitimtarë, i cili mund të përfshihet në këtë ‘operacion” për të bindur lojtarin të transferohet në Torinë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: