Sport

Karim Benzema fiton ‘Topin e Artë’ për vitin 2022! Ja renditja

Karim Benzema është fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2022 është Karim Benzema.

Sulmuesi i Real Madrid ka triumfuar përballë Robert Levandovski dhe Sadio Mane.

Trofeu u dorëzua nga Zinedine Zidane.

LISTA

1 – Karim Benzema
2 – Sadio Mane
3 – Kevin De Bryjn
4 – Robert Levandovski
5 – Mohamed Salah
6 – Kilian Mbape
7 – Tibo Kurtua
8 –  Vinicius
9 –  Luka Modriç
10 – Erling Haland
11 – Heung-Min Son
12 – Rijad Mahrez
13 – Sebastien Haller
14 – Rafael Leao
14 – Fabinjo
16 – Virgil Van Dajk
17 – Luis Diaz
17 – Kasemiro
17 – Dushan Vlahovicc
20 – Kristiano Ronaldo
21 – Herri Kejn
22 – Bernardo Silva
22 – Fil Foden
22 – Trent Aleksander-Arnold
25 – Majk Menja
25 – Kristofer Nkunku
25 – Darvin Nunjez
25 – Zhoao Kanselo
25 – Antonio Rydiger
25 – Xhoshua Kimish

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close