Sport

Një jetë te Manchester City, futbollisti zyrtarizon largimin

Fernandinho do largohet nga Manchester City në fund të sezonit. Lajmin e ka dhënë vetë lojtari, pas 9 vitesh qëndrimi në ekipin e Premier League.

“Nuk do të rinovoj kontratën, dua të luaj më shumë dhe me siguri do të rikthehem në Brazil. Këtë vendim e kam marrë së bashku me familjen time dhe kjo është gjëja më e rëndësishme, jam i sigurt se sezonin pasardhës do të luaj në vendlindjen time” – tha ai.

36 vjeçari ka qenë më parë pjesë e Shakhtar Donetsk në Ukrainë, ekip në të cilin ka luajtur për 3 edicione. Për të mësuar skuadrën e re me të cilën do firmosë Fernandinho, do na duhet të presim.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close