Sport

Pas disfatës ndaj Teutës, trajneri Dobi i jep lamtumirën Kukësit: Dhashë dorëheqjen për të mirën e klubit

Enkeleid Dobi nuk është më trajner i Kukësit pas disfatës me Teutën në shtëpi në javën e 13-të të Superiores. Pas sfidës ai u shpreh se ka dhënë dorëheqjen pasi nuk arriti të merrte rezultatet që priste.

“Çfarë nuk shkoi? Rezultatet. Mendoj që kultura e edukata nuk më lejon të vazhdoj diçka që nuk jep efekte. I falënderoj nga zemra që më dhanë një mundësi, shpresoj të kthehet në rrugën e duhur dhe vendin e duhur. Ndaj unë sot i bëra të qartë ekipit që jap dorëheqjen për të mirën e klubit. Për të komentuar ndeshjen janë fjalë boshe që nuk kanë vlerë. Shpresoj që sado pak efektet e punës time ti japin ndihmesë klubit që nuk e meriton atë vend.

Është e vendosur, nuk ka tani as kthim mbrapa, nuk ka këtu. E shoh që është momenti që për hir të klubit e ekipit që ndoshta të marrë disa sinjale të tjera se kanë mbetur edhe 23 ndeshje. Është momenti i duhur, duhet menduar gjithmonë për të mirën e ekipit dhe klubit. Unë jam një person, klubi është shumë i madh, janë shumë persona, është një qytet”, u shpreh Dobi për “Oversport”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close