Sport

VIDEO/ Mbyllet pjesa e parë, “gjelat” tregojnë fuqinë ndaj kuqezinjve

Franca e ka mbyllur në avantazh të dyfishtë pjesën e parë ndaj Shqipërisë. “Gjelat” ishin thjeshtë të paparashikueshëm në 45 minutëshin e parë ndaj kuqezinjve, duke shkruar në dhomat e zhveshjeve në avantazhin 2-0. Tolisso zhbllokoi shifrat pas 8 minutash, ndërkohë që Griezmann në të 30 minutë vulosi  rezultatin e pjesës së parë.

“Live” te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes

45+1′ Mbyllet pjesa e parë

45′ Akordohet 1 minute shtese.

31′ Shqipëria humb busullën. Griezmann gjen hapësira në mbrojtje dhe godet drejt portës së Berishës, duke shuar golin e dytë. 2-0 për Francën. 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: