Sport

Video | Momenti kur shembet tribuna e stadiumit

Një tribunë e stadiumit Monumental në Kili është shembur. Aty kishte qindra tifozë të cilët ishin mbledhur për një sesion trajnimi të ekipit Colo Colo.

Stadiumi mban gjithsej 45 mijë persona dhe tifozët ishin mbledhur për të festuar 33-vjetorin e hapjes së këtij impianti. Mediat shkruajnë tashmë se mendohet se disa persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e ngjarjes.

Skuadra e Colo Colo po përgatitej për një ndeshje kundër Universidad Catolica, por për shkak të incidentit, stërvitja u pezullua./tvklan.al

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close