Sport

VIDEO: Shpërthen festa! Zvicra kalon në avantazh, Xherdan Shaqiri shënon ndaj Serbisë

Ka shpërthyer festa në stadium teksa Zvicra ka kaluar në avantazh. Ka qenë Xherdan Shaqiri i cili ka shënuar ndaj Serbisë.

Zvicerianët vijnë në këtë përballje si favoritë, pas fitores me Kamerunin dhe humbjes me Brazilin. Ata renditen në vendin e dytë me 4 pikë.

Nga ana tjetër Serbia kërkon fitoren e parë në këtë Botëror pas humbjes ndaj Brazilit dhe barazimit me Kamerunin. Ata renditen në vendin e fundit me 1 pikë.

 

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close