Sport

Ylli spanjoll grabitet në mes të rrugës, e sulmojnë dhe i vjedhin me dhunë orën luksoze

Momente frike dhe paniku për yllin e Spanjës, Dani Olmo. 24-vjeçari, i cili po kalon pushimet në Valencia, është bërë viktimë e një grabitjeje në mes të rrugës.

Hajdutët  kanë pritur lojtarin e Lajpcigut në dalje të një qendre estetike dhe e kanë  sulmuar në rrugë, duke i marrë me dhunë një orë luksoze me vlerë 30 mijë euro.

Vëllai i Dani Olmos, i cili ishte me të në momentin e sulmit, është përpjekur ta parandalonte grabitjen, por u plagos në momentin kur tentoi të parandalonte arratisjen e hajdutëve me një automjet.

Për shkak të plagëve të marrë, është detyruar të kërkojë trajtim mjekësor, por për fat të mirë nuk mori lëndime të rënda.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close