Categories Lajme

“S’tërhiqemi, mos e provokoni popullin”- Blushi: Bej kujdes Veliaj nga këta qytetarë të lirë!

Këshilltari i opozitës në bashkinë e Tiranës, Tedi Blushi paralajmëroi kryetarin e bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj që të mos provokojë popullin. Nga protesta e opozitës, Blushi u shpreh se “është dita e fundit që ne e paralajmërojmë jo Veliaj ik, por Erion Veliaj në burg, Edi Rama në burg”. Nje thirrje kishte edhe per drejtesine: “Përsa kohë nuk kryeni detyrën tuaj do ta arrestojmë ne Veliajn, do ta kapim për zverku. Ne nuk tërhiqemi, mos e provokoni popullin që vidhet dhe zhvatet cdo ditë”, tha Blushi. Blushi: Të dashur qëndrestarë, të dashur qytetarë të Tiranës, të dashur trima dhe guximtarë. Të dashur djem dhe vajza që keni ardhur në këtë protestë për të protestuar kundër një kryehajduti, kundër një kryebandidi që doli sot me mbathje të mbushura nga dyert e SPAK.

Është ky lepurush që nuk përballet dot. Ne e kemi me mafien e inceneratorëve, me organizatën kriminale 5D. I bëjmë thirrje Veliajt, mos u fshih prapa këtyre djemve sepse nuk ka zot që të shpëton nga populli. Kam edhe një thirrje për drejtësinë e kapur. Boll më me drejtësi me regji. Përsa kohë nuk kryeni detyrën tuaj do ta arrestojmë ne Veliajn, do ta kapim për zverku. Ne nuk tërhiqemi, mos e provokoni popullin që vidhet dhe zhvatet cdo ditë. Ndërkohë Veliaj bredh me makina luksoze. Është dita e fundit që ne e paralajmërojmë jo Veliaj ik, por Erion Veliaj në burg, Edi Rama në burg. Nuk do ti lemë të ikin nga Shqipëria, do ti sekuestrojmë cdo qindarkë që i kanë vjedhur popullit. Bëj kujdes nga këta qytetarë të lirë dhe të ndershëm, durimi i të cilëve u ka ardhur fundi.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME