Categories Lajme

Studenti-Ramës: Ti e trajton popullin si të jetë dele, Rama i kthehet: Je lepur para popullit

Një student i Universitetit të Vlorës e ka akuzuar kryeministrin Rama se po e trajton popullin si të jetë dele. Kryeministri i është përgjigjur menjëherë studentit duke i thënë se nuk ka të drejtë ta quajë popullin në atë mënyrë.

“Ti mund të përfundosh më keq se Lul Basha, po nuk kuptove se zotësia është te argumenti.

Unë Lul Bashës i dhashë mundësinë që të jetë lider, por nuk është lider. Ti ndryshon nga Lul Basha se ti erdhe në kohë këtu, por mund të përfundosh më keq se ai. Jeta është e gjatë, ti do të jetosh më gjatë se unë. Kur të vij ndonjë tjetër e t’ia bësh këto karshillëqe, do e shohësh se çfarë do të ndodhi. Unë jam këtu për ty. Mos mendo se populli është dele dhe se ti je më i zgjuar se populli. Nqs ti mendon se populli është dele, ti nuk je ujk, por lepur para popullit.

Në diktaturë ti do ishe në minierë sot. A e di se çfarë është diktatura?”, iu përgjigj Rama studentit.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Horoskopi për ditën e Premte, 19 Prill 2024

Dashi Do të jeni të shqetësuar për shkak të disa debateve që keni pasur së…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

‘Koka’ e mafias/ Prokuroria ekuadoriane lidh shqiptarin Dritan Gjika dhe 4 persona të tjerë me pastrimin e 31 milionë dollarëve

Një gjykatës kundër korrupsionit vendosi të lidhë këtë të enjte, pesë persona të tjerë me…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vrasja e Gentian Bejtjas: Zbulohet një mjet tjetër i autorëve, dyshohet ka lëvizur drejt Kamzës

Hetimet për vrasjen e Gentian Bejtajt të kryer më 15 mars të këtij viti, kanë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shqipëria e 6-ta në Evropë për aksidentet, ekspertët: Shkak, sinjalistika në rrugë

Raporti më i fundit i Institutit Europian të statistikave e rëndit vendin tonë të gjashtin…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Dyshohet se dhunoi bashkëshorten e tij, arrestohet 62-vjeçari në Korçë

Policia në Korçë ka arrestuar një 62-vjeçar, pasi dyshohet se ka dhunuar bashkëshorten e tij.…

LEXO ME SHUME