Categories Lajme

Sulmuan një zyrtar malazez, arrestohen 3 shqiptarët në Mal të Zi

Tre shqiptarë janë arrestuar nga policia malazeze e Tivarit pasi akuzohen se kanë sulmuar dhe kërcënuar një zyrtar lokal të Administratës Tatimore të Malit të Zi. Dejan Drashkoviç po largohej nga Tivari drejt vendit ku jeton, me një makinë me targa serbe. Në atë moment, tre shqiptarë kanë ndaluar para tij me një mjet “Marcedez benz” me targa italiane.

Sipas mediave lokale, Drashkoviç ka deklaruar se shqiptarët kanë nisur ta fyejnë me fjalë të ndryshme në gjuhën shqipe duke u përpjekur ta provokonin.

“Nuk kam reaguar dhe nuk kam dashur të debatoj me ta në vend, sepse sigurisht që do të çonte në një incident më të rëndë sepse pranë nesh ishin tre makina të tjera me targa shqiptare. Kam thirrur policinë dhe kam raportuar se çfarë ka ndodhur, dhe pak më vonë në Herceg Novi kanë ndalur Mercedesin, shoferi i të cilit më sulmoi dhe më provokoi, i morën në paraburgim dhe ua dorëzuan kolegëve nga policia e Tivatit”– ka thënë Drashkoviq për Vjestin. Ndërkohë 3 shqiptarët në paraburgim janë akuzuar për kërcënim të personit.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

FOTOT/ Pamjet e dëmeve të shkaktuara nga shpërthimi në Pogradec

Këto janë pamjet pas shpërthimit me lëndë plasëses në sheshpushimin e një pallati në Pogradec. Shpërthimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ulje temperaturash dhe vranësira, mësoni parashikimin e motit për sot

Ditë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme dhe pak më të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

U vra ndërsa pinte kafen në Memaliaj, vëllai i Marsel Çelës paralajmëron vetëgjyqësi: Të gjenden autorët!

Tre të vrarë dhe një i plagosur është bilanci i një atentati të ndodhur mbrëmë që…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Po lundronte me Jet Ski në liqenin e Vuat të Dejës bashkë me dy vajzat , 54-vjeçari humb kontrollin dhe përplaset me shkëmbin

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në liqenin e Vaut të Dejës, ku një 54-vjeçar…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra në Memaliaj, flasin banorët: Jemi të tronditur! Të vriten tre veta kot….!

Banorët e Memaliajt në një prononcim për mediat shprehen se janë të tronditur për atentatin…

LEXO ME SHUME