Categories Lajme

Super kyçi qeveritar 400 mijë euro, ora me GPS, në selinë e qeverisë

Nga Basir Çollaku Kyçi qeveritar, ministror apo politikanit shqiptar 400 mijë euro, i paidentifikuar, njëlloj si 45 vjeçari fantazmë i dosjes së kokainës së “Xibrakës”. Kjo u bë e ditur nga përmbledhjet e dala në seancat e procesit gjyqsor të dosjes “Black Eagle”në Belgjikë, që ende vijon. Por bëni kujdes shitësit i kanë vënë GPS, dhe është lehtësisht e verifikueshme se kush është mbajtësi i saj. Po të kërkosh në internet faqet informative rreth kurioziteteve kozmetike, sheh surpriza interesante

Joe Biden presidenti amerikan, ka një orë dore me një kosto 14350 dollarë

Emanuel Macroni, presidenti francez, e ka orën e dorës me një vlerë 80 mijë euroshe, por më herët ai ka punuar drejtues në Bankën Rothschild.

Angela Merkel ish-kancelarja gjermane, mbante një orë me vlerë 65, 99 euro., kur ishte në detyrë.

Ivo Sanader, ish-kryeministri kroat, kishte 100 mijë euroshe dhe përfundoi në qeli nën akuzën e korrupsionit, hetim i nisur nga ky fakt.

Gruaja e presidentit turk, zonja Erdogan mban një orë, me çmim afër 30 mijë euro.

Chair Blair, këshilltare dhe avokate e qeverisë së Edi Ramës në shumë çështje, e ka orën me një çmim popullor rreth 300 stërlina.
Mbreti Britanisë së Madhe, Charles, mban një orë me vlerë 23 mijë euro

Presidenti rus Vladimir Putin ka një orë më që kushton 5140 euro.

Në 100 vjetorin e mbarimit të Luftës së Parë Botërore, Belgjika i ka dhuruar Macronit dhe Merkelit, nga një orë 400 euroshe.

Po në këtë ankand karshilleku, kryeson kyçi shqiptar në Këshillin e Ministrave. Nuk dihet ende kush është sheiku i pashpallur. A i ka pyetur Rama vartësit për këtët histori, të paktën ta kishte kërkuar orën për një xhiro. Por dihet shqeto, nëse e ka vënë një herë në dorë ai se lëshon më…Ndërkohë GPS vazhdon punën…

Kjo orë ka dhe histori e detaje të tjera, që do të dalin ne seancat e rradhls në Belgjike ku po zbardhet Shqiponja e zezë, Black Eagle, që po na nxin fytyrat…

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Reklamonin kalimet e paligjshme për në ishull, Britania fshin 12 mijë postime nga të gjitha platformat sociale

Agjencia Kombëtare e Krimit në Britani thotë se ka hequr nga platformat sociale rreth 12…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Korçë/ Abuzonin s*ksualisht me 16-vjeçaren dhe e shfrytëzonin për prostitucion, arrestohen dy persona

Policia e Maliqit ka arrestuar dy persona të cilët dyshohen se kanë abuzuar seksualisht me…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Qeveria miraton listën e re të barnave të rimbursueshme, ministrja e Shëndetësisë: Shtohen 50 medikamente

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu deklaroi  se në mbledhjen e sotme të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

I vuri flakën tokës, por u dogj edhe vetë, humb jetën 75-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mat ku një 75-vjeçar është djegur pasi i vuri flakën…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kishin mbetur të bllokuar në një fshat në Përmet, Policia ndihmon 5 turistët francez, një prej tyre i dëmtuar në këmbë

5 turistë nga Franca janë ndihmuar nga Policia e Përmetit pasi kishin mbetur të bllokuar…

LEXO ME SHUME