Categories Lajme

Talebanët ekzekutojnë policen 8-muajshe shtatzënë në sy të fëmijëve

Talebanët akuzohen se kanë vrarë një oficere policie shtatzëne. Lajmi është konfirmuar për BBC, nga të afërm të viktimës.

Gruaja e identifikuar si Banu Negar, është ekzekutuar në derë të shtëpisë, për më tepër në sy të fëmijëve. Kjo vrasje vjen në një moment kur në Afganistan janë rritur raportimet për dhunën ndaj grave. BBC shkruan talebanët kanë deklaruar se do të nisin një hetim lidhur me këtë ngjarje.

Detajet e incidentit janë ende të paqarta pasi shumë në Firozkoh kanë frikë nga ndëshkimi nëse flasin. Të afërmit treguan imazhe grafike që tregonin gjak të spërkatur në një mur në cep të një dhome dhe një trup, me fytyrë të shpërfytyruar rëndë. Familja thotë se Negar, e cila punonte në burgun lokal, ishte tetë muaj shtatzënë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME