Categories Teknologji

Tashmë askush nuk do shohë dot nëse ju jeni online! WhatsApp vjen me opsionin e ri

WhatsApp është duke punuar vazhdimisht për të shtuar mundësi të reja dhe një në të cilën po punon do të jetë e dobishme për shumë konsumatorë. Versioni beta i WhatsApp për Android tani ka një mundësi për të fshehur statusin e “parë” nga kontaktet specifike, ose aplikacionet e përdoruesve të përmendur. Opsioni është në fazën e zhvillimit aktiv për muaj të tërë dhe aktualisht është në dispozicion për ata që marrin pjesë në programin beta.

Kjo do të thotë se mundësitë e reja së shpejti do të jenë në dispozicion për këdo, raportojnë mediat e huaja. Të gjithë ata që përdorin WhatsApp do të jenë në gjendje të vendosin statusin tuaj “të fundit” për të parë të gjitha, kontaktet e ndryshme, por jo për ta parë atë.

Lajmi është “kontaktet e mia përveç”. Kur ky opsion është përzgjedhur, kontaktet do të jenë në gjendje të zgjidhen për të cilat statusi i “fundit” do të jetë i padisponueshëm. Megjithatë, përdoruesi nuk do të jetë në gjendje të shohë statusin e personave duke fshehur të tyren.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Teknologji

Elon Musk e konfirmon: “Starlink” mbërrin në Shqipëri

Shërbimi i internetit satelitor “Starlink” është bërë aktiv dhe funksional në të gjithë territorin e…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Facebook bie sërish!

Miliona përdorues të rrjeteve sociale META kanë raportuar probleme sot. Përdoruesit e patën të pamundur…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Shkel rregullat e transmetimit, Apple gjobitet 1.8 miliardë euro nga BE

Apple është gjobitur me 1.8 miliardë euro nga BE për shkeljen e ligjeve të konkurrencës…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Apple braktis planin e prodhimit të makinave elektrike

Apple ka anuluar planet për ndërtimin e makinave elektrike, rreth një dekadë pas spekulimeve që…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Harrojini ‘screenshot’, WhatsApp merr masa të tjera privatësie, ja çfarë duhet të dini

WhatsApp ka marrë një tjetër masë për privatësinë. Së shpejti do të jetë e pamundur…

LEXO ME SHUME