Categories Lajme

Të gjitha kontinentet të prekura nga koronavirusi, Amerika Latine konfirmon rastin e parë në Brazil

Tashmë koronavirusi ka shkuar në të gjithë cepat e botës teksa dhe Amerika Latine, kontinenti i vetëm i paprekur nga koronavirusi shpalli rastin e parë të konfirmuar në Brazil

Një 61- vjeçar është prekur nga koronavirusi dhe e ka sjellë nga Italia pasi braziliani udhëtonte shpesh drejt rajonit verior të Lombardisë aty ku ka shpërthyer koronavirusi dhe është bërë qendra e tij e rrezikshme në Europë.

Kontinenti i prekur më pak i prekur është Afrika me vetëm dy raste, një në Egjipt i cili tashmë është shëruar dhe një në Algjeri. Më pas Azia është më e prekura për shkak edhe të vendit të origjinës të koronavirusit Kinës apo dhe të Iranit dhe Koresë së Jugut ku ka shpërthyer ditët e fundit.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Djali i madh thuri planin! Vrasja dhe groposja e Pëllumb Metës nga tre fëmijët, zbulohet motivi i krimit. Hyseni i premtoi Hygertës se nëse merrte autorësinë…

21:59 – 03.03.24gsh Hetuesit në Durrës po kalojnë në sitë të imët të gjithë elementët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Përgatituni për një javë me shi dhe borë, ja si do të jetë moti për 5 ditët e ardhshme

Vendi ynë gjatë kësaj jave do të dominohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Ditën e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksident në Lushnjë, makina përplas një endacak dhe largohet me shpejtësi nga vendngjarja

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në në aksin rrugor Tre urat – Garbjan,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Plagosen me armë zjarri dy të rinj shqiptarë në Itali

Dy të rinj shqiptarë, të dy 26 vjeç, janë plagosur me armë zjarri në Itali,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shpërthimi në biznesin e deputetit socialist të Lushnjes, ish-drejtoresha e Tatimeve: Ky është krim shtetëror

Para dy ditësh në Lushnjë ndodhi një shpërthim, ku humbën jetën babë e bir dhe…

LEXO ME SHUME