Categories Lajme

“T’i varin”/ Detaje tronditëse nga grabitja që përfundoi me vdekje, nipi i viktimës: E kishin zhveshur dhe masakruar nga fytyra e trupi

Detaje tronditëse dalin në dritë në lidhje me dhunimin për vdekje të 89-vjeçarit Çaush Shehaj, nga grabitës që hynë në banesë për ta vjedhur. Ngjarja ndodhi dy ditë më parë në Klos të Mallakastrës. Nipi i viktimës, tha se daja i tij ishte dhunuar barbarisht nga autorët, të cilët tashmë janë pas hekurave. Ai kërkoi dënim maksimal, me varje për autorët, Ervis Halimi dhe Musa Gudo.

“Jetonte me gruan në Klos të Mallakastrës. Gruaja është me sklerozë, jetonin bashkë në kushte jo të mira. Ishin vetëm pa përkrahje, ndaj ndodhi kjo. Ndjejmë keqardhje. Nëse ka ligje, për mua ata duhen varur. Të të vrasin në shtëpi brenda…të të vrasin në 2 natës…E kanë zhveshur, e kanë dhunuar, e kanë bastarduar, e kanë shëmtuar, bastarduar, nga fytyra, nga kofshët, nga brinjët, si duket më mishi i bardhë.”, tha nipi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Serxho Sula, 26 vjeç, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik në Volos të Greqisë

Në fshatin Drenovë të Korçës, një market ka rënë pre e grabitjes me armë zjarri. Sipas…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mësuesja e biokimisë, Ina Kasimati, kërkon edhe një herë ndihmën e shqiptarëve

Serxho Sula, 26 vjeç, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik në Volos të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

‘Më ndihmoni të vij në Atdhe, në Vlorën time!’, mësuesja e shtruar në spitalin francez apelon shqiptarët

Mësuesja e biokimisë, Ina Kasimati, kërkon edhe një herë ndihmën e shqiptarëve. Ndërsa dy vite…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Autonomia spitalore në Shqipëri, rikthehet debati për shërbimet shëndetësore

Në Shqipëri autoritetet zyrtare po prezantojnë disa elementë të autonomisë spitalore, që parashikon delegimin gradual…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak: Ja kur rikthehen ditët me diell

Për javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme…

LEXO ME SHUME