Categories Sport

Tottenham “fshin” Conte-n, divorci bëhet zyrtar. Dy italianë shihen si pasues

Flitej prej disa ditësh, por tashmë është zyrtare: Antonio Conte nuk është më trajner i Tottenham. Pas deklaratave të forta të teknikut italian, ku nuk kurseu akuzat ndaj drejtuesve të klubit, madje edhe ndaj lojtarëve, klubi londinez, me anë të një njoftimi për mediat ka saktësuar se Antonio Conte nuk do të jetë më trajner i “gjelave”, me palët që kanë gjetur dakortësinë për të prishur kontratën me konsensus.

Italiani kishte një kontratë me Tottenham deri në përfundim të këtij sezoni, me opsion rinovimi edhe për një tjetër vit. Cristian Stellini, trajneri i dytë historik, do të drejtoj ekipin deri në përfundim të këtij sezoni.

Conte e lë Tottenham në vendin e katër në Premier League, por pa mundur ta kualifikojë në fazën çerekfinale të Champions League, teksa u mposht nga Milan.

Allegri.inzaghi.inter.juve.2021.22.1400x840

Sipas mediave, në krye të Tottenham sezonin e ri mund të ulet sërish një italian, ku Allegri dhe Simone Iznaghi janë dy emrat e para që lakohen.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME