Categories Lajme

Tre grabitës shqiptarë përleshen me policinë, mediat greke: Arratisje mbreslënëse

Përpjekja e tre shqiptarëve, për të grabitur filialin e një poste mëngjesin e sotëm në Vilia të Atikës në Greqi, ka dështuar pas lajmërimit të policisë nga menaxheri i saj.

Mësohet se ai ka shtypur butonin e alarmit sapo ka parë grabitësit, e pas kësaj një patrullë policie ka mbërritur brenda pak minutave në vendngjarje. nga të njëjtat burime bëhet e ditur se një nga oficerët e policisë është konfrontuar me grabitësit e armatosur. Për pasojë, ka hapur zjarr duke plagosur një nga sulmuesit.

Megjithatë, arratisja e dy prej tre sulmuesve ishte “mbresëlënëse” sipas mediave greke, pasi u përpoqën fillimisht për të vjedhur një kamion dhe të transportonin bashkëpunëtorin e tyre të plagosur, por, kur nuk ia arritën qëllimit, u zhdukën në drejtim të panjohur. I plagosuri me origjinë shqiptare është arrestuar dhe marrë në pyetje nga autoritetet.

Pronari i një dyqani përballë postës ka dëshmuar për mediat vendase gjithçka ndodhi, duke theksuar se grabitësit ishin të maskuar me kapuç.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Izoloi gruan në banesë me kamera sigurie, Gjykata e Apelit merr vendimin për 34-vjeçarin

Gjykata e Apelit të Tiranës ka refuzuar kërkesën për liri të 34-vjeçarit Asqeri M. i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjendet pa jetë në shtëpi 54 vjeçari në Lezhë

Një burrë 54 vjeç u gjet pa jetë sot në shtëpinë e tij. Ngjarja ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atë që ka për detyrë ta bëjë shteti, banorët e Vranishtit e bëjnë me lekët e tyre

Ndërsa të gjithë fshatrat vuajnë shpopullimin dhe i janë dorëzuar këtij fati, krejt e kundërta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sëmundjet tumorale po shtohen me shpejtësi, mjekët thirrje për rivendosjen e ligjit antiduhan

Sëmundjet tumorale po prekin gjithnjë e më shumë njerëz dhe për fat të keq dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ekzekutori ishte djali! Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit: E gjithë familja e përfshirë…

Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit Pëllumb Meta. Duket se ekzekutori i babait nuk…

LEXO ME SHUME