Categories Lajme

Tronditëse, gruaja rrëzohet në tokë gjatë intervistës Live

Jeton në kushte të mjerueshme në një banesë boshe, kurse vajzat e saj janë të sëmura rëndë. Askush nuk e ndihmon 60 vjeçaren shkodrane Mimoza Tela. Nëna e dy vajzave ka dhënë këtë të premte një intervistë për Fax News. E përlotur dhe në dhimbje, gruaja po tregonte vështirësitë e saj të mëdha, deri në momentin kur ka rënë në tokë. Mimozës i kanë rënë të fikët gjatë një interviste Live. Gruaja është përplasur në tokë pa ndjenja dhe gazetarja që po e intervistonte është frikësuar dhe ka tentuar ta sjellë në vete 60 vjeçaren. Ja çfarë tha 60 vjeçarja, e cila kishte kërkuar ndihmë Ministri e Bashkinë e Tiranës, por askush nuk i ishte përgjigjur.

“Kam kërku ndihmë në institucione të shtetit dhe tek fondacione të ndryshme por askush nuk ma ka ofruar. Lutem të më ndihmojnë që të bëj një jetë normale. 80 mijë lekë kam të ardhura në muaj cfarë të bëj me to më parë. Vajzën 30 vjecare e kam të paralizuar, ka lindur me operim dhe kaloi në vdekje klinike, dhe kaloi edhe goca e vogël në gjendje depresioni për shkak të kësaj. Nuk kam të ardhura që t’a ndihmoj vajzën e sëmurë, kërkoj ndihmë nga ministria. Kam nipin në moshë shkolle në klasë të 5 por nuk e coi dot në shkollë sepse ka kosto”.

Video Player

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME