Categories Lajme

U kapën duke u kujdesur për rreth 500 rrënjë kanabisi, arrestohen dy shqiptarët në Zvicër

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar nga autoritetet në Zvicër pasi u kapën duke u kujdesur për më shumë se 500 bimë kanabisi në një ambient të përshtatur për rritjen e tyre.

Mësohet se policia e Zyrihut arriti të zbulojë rreth 550 rrënjë kanabisi në ambientin e përshtatur, ndërsa në pranga ranë një 22-vjeçar dhe një 38-vjeçar.

Sipas mediave zvicerane besohet se dy shqiptarët ishin punësuar nga një person i tretë, i cili ende mbetet i panjohur për autoritetet.Sakaq, të dy shqiptarët u arrestuan, teksa 38-vjeçari përballet po ashtu me shkeljen e ligjit federal për të huajt pasi jetonte në Zvicër në mënyrë ilegale.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME