Categories Kuriozitete

U konvertua nga feja katolike në myslimane, gruaja me burka pjesë e grupit muzikor

Gisele Marie është 42-vjeçare dhe jeton në Rio de Zhaneiro të Brazili, ajo është konvertuar nga feja katolike në atë islame në vitin 2009. Por, e veçanta e saj është që është pjesë e një grupi muzikorë të quajtur “Spectrus” ku Gisele luan në kitarë.

“Njerëzit nuk presin që të shohin një grua myslimane e cila ka të veshur burkan dhe që e praktikon fenë, në anën tjetër të jetë një kitariste në një grup muzikor që luan muzikë Heavy Metal. Shumë persona janë të shokuar. Por, disa të tjerë janë tejet kureshtar, ndërsa disave u pëlqen, por prapë në fund mund të them se shumica prej tyre janë të shokuar”, thotë Marie, përcjell rel. Ajo është pjesë e këtij grupi që nga vitin 2012.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Hënë 26 Shkurt 2024

Dashi Perspektivat ne jetën tuaj ne çift janë shume te mire gjate kësaj dite. Do…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Njihuni me shenjat e zodiakut që do të kenë më shumë fat në dashuri gjatë muajit mars

Siç e dimë pranvera po afron dhe bashkë me të shfaqen ne horizont edhe mundësi…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Shtunë 24 Shkurt 2024

Dashi Ka ardhur momenti që të nisini të rishikoni strategjitë tuaja profesionale, në mënyrë që…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

NASA kërkon katër vullnetarë për në “Mars”

A keni menduar ndonjëherë se si është të jetosh në Mars? Tani ju mund të…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Premte 23 Shkurt 2024

Dashi Do të përfitoni nga aventurat e reja profesionale të cilat ju bëjnë protagonist të…

LEXO ME SHUME